Koncerty a Výstavy
lista

Každý školní rok se konají školní koncerty a výstavy. V prosinci Vánoční koncert v divadle MANA ve Vršovicích a Výstava obrázkú a keramiky s vánoční tématikou, v prostorách Uměleckého studia Vršovice. V červnu Jarní koncert v sále Církve evangelické, Korunní 60,Praha 2 a závěrečná, ročníková Výstava obrázků a keramiky v prostorách Uměleckého studia Vršovice. Akce avizujeme s předstihem na nástěnkách a webových stránkách školy.

Školní koncert, na kterém vystupují děti z hudebního a tanečního oddělení, je vždy příjemným zážitkem pro účinkující i pro posluchače.Jedinečná atmosféra prvních uměleckých výkonů dětí a na druhíé straně žáků ve studiu pokročilých, je neopakovatelným zážitkem. Umělecké studio dbá na to, aby účinkující a hosté svým přístupem tuto atmosféru podpořili. Dospělí musí usměrnit děti, které nejsou právě na podiu, aby nerušily mluvením a jinými zvuky výkony svých kamrádů- malých interpretů. Účinkující děti se na svůj výstup těší a pilně připravují mnoho měsíců. Účinkující musí mít společenské oblečení a obuv, tanečnice a členové DPS Slavíček mají souborové kostýmy. Škole záleží na tom, aby žáci důstojně reprezentovali její činnost, z koncertů jsou pořizovány fotografie a videozáznamy. Publikum tvoří především rodinní příslušníci účinkujících, přátelé, spolužáci, známí a zvané osobnosti z kulturního a společenského života.

Na koncertech není žádoucí přítomnost batolat a kojenců. Žádáme rodiče žáků,aby si po dobu koncertu     zajistili hlídání pro malé děti, neboť se stává, že pláčem, nebo křikem ruší výstupy účinkujících./

Na každý koncert Uměleckého studia Vršovice je pozván"Host večera",profesionální umělec, který svou produkcí obohatí posluchačům umělecký zážitek a zároveň se může stát vzorem pro naše studenty.

Dětský pěvecký soubor Slavíček Praha a vybraní žáci z hudebního oddělení vystupují také na veřejných koncertech, které organizují jiní pořadatelé v Praze a okolí./Např.zámek Nelahozeves, zámek Ctěnice, Úřady MČ Praha 2 a 10, Staroměstské náměstí, Pražský Hrad aj./
____________________________________________________________________________________


Na výstavách obrázků a keramiky /práce dětí z Malířského a Sochařského atelieru/ můžeme pozorovat každoročně rozvoj talentu dětí, co všechno se již naučily a jsou schopné zvládnout. Zveme rodiče dítěte, příbuzné, spolužáky, známé a také děti, které navštěvují v Uměleckém studiu Vršovice jiné obory. Výstava má vždy velmi pěknou atmosféru. Vybrané práce dětí posíláme na celostátní a mezinárodní výtvarné soutěže, např. "Lidická růže", nebo "Malujeme po síti" aj.Obrázky, které nejsou poslány do soutěže, si děti mohou odnést po výstavě domů k archivaci, jako ukázku k přijímacím zkouškám na střední umělecké školy.Keramiku pak mohou využít např.jako dárky pro rodinu.

Žádáme rodiče, aby se sami zajímali o termíny konání koncertů a výstav. Informace jsou včas k dispozici na nástěnkách v Uměleckém studiu Vršovice, na webových stránkách školy, nebo je rodičům poskytnou učitelé a kancelář školy.

 

Aktuální informace o připravovaných akcích /koncert,představení,výstava/ najdete na stránce Informace-Aktuality

Ohlédnutí do minulosti...:

Od r.2015 Umělecké studio Vršovice uskutečnilo dalších 5 Vánočních koncertů a 6 Jarních koncertů s bohatým programem, 6 Vánočních výstav a 5 Jarních výstav obrázků a keramiky.

Čtvrtek 19.června 2014 v sále Českobratrské církve evangelické,Korunní 60,Praha 2: Jarní koncert 2014 Uměleckého studia Vršovice. Host večera: Larisa Palochová-housle, čtrnáctiletá laureátka něklika významných mezinárodních houslových soutěží /např."Kociánova" 1.a 2.cena/ a absolventka mistrovských houslových kurzů Václava Hudečka. Zahrála větu z houslového konertu W.A.Mozarta, na klavír jí doprovázel MgA.Petr Tomeš. Larisa Palochová po dlouhém potlesku překvapila publikum svým přídavkem - na klavír bravurně zahraná fuga J.S.Bacha. Tato všestranně hudebně velmi nadaná dívenka hraje na housle, klavír a příčnou flétnu. Svou uměleckou karieru odstartovala již v 5 letech hrou na zobcovou flétnu  v Uměleckém studiu Vršovice a v témže roce obdržela za svůj výkon čestné uznání, jako nejmenší interpretka soutěže "Prague note 2005". V současné době studuje na víceletém hudebním gymnáziu J.Nerudy a určitě o ní ještě uslyšíme. Larisko, dekujeme Ti za krásný umělecký zážitek...

Středa 18.června 2014 v Uměleckém studiu Vršovice: Jarní výstava dětských obrázků,sošek a keramiky 2014 z malířského a sochařsko-keramického atelieru pod vedením MgA.Hany Volfové a Bc.Petry Vychytilové a divadelní předstvení dětí z Herecké přípravky pod vedením Lenky Šmídové Dipl.um.,dramatizovaná pohádka o třech dějstvích ve volném zpracování podle knižní předlohy Ondřeje Sekory s názvem: "Ferda Mravenec a jeho kamarádi". V jednotlivých rolích se představili: Ferda Mravenec-Vanessa Kohoutová,Brouk Pytlík-Tomáš Křížek,Beruška-Josefína Odrášková a Cvrček/Pavouček-Pavel Takáč.Na představení byla opět čestným hostem paní Marie Drahokoupilová, renomovaná česká herečka.

V pondělí 16.prosince 2013 se konal v sále Husova sboru Moskevská 34,Praha 10 Vánoční koncert Uměleckého studia Vršovice. Jako host večera účinkovala Anna Hejduková - varhany, která zahrála Fantasii a fugu J.S.Bacha.                                                                                                                                         

Ve středu 18.prosince 2013 se konala v Uměleckém studiu Vršovice Vánoční výstava dětských obrázků,sošek a keramiky z malířského a sochařského atelieru pod vedením MgA.Hany Volfové. Součástí výstavy bylo divadelní představení dětí z Herecké přípravky nazvané "Setkání pod stromečkem", ve kterém účinkovali:  Sněhulák-Mikuláš Uhlíř, Mrazík-Josefína Odrášková, Zajíc-Magdalena Opočenská, Medvěd-Tomáš Křížek a Veverka-Kristýna Vejvodová.     

V sobotu 24.listopadu 2013 se konal v Rytířském sále zámku Nelahozeves u Prahy Adventní koncert dětského pěveckého souboru Slavíček Praha  a dětí z Hudební přípravky s programem: Václav Trojan - Vánoce ze "Špalíčku", české a moravské vánoční koledy. Děti sklidily velký potlesk a uznání publika za velmi kultivovaný projev a čistotu hlásků, hvězdou koncertu byla tříletá sólistka Magdalenka Muller. Na klavír a varhany doprovázel Miroslav Navrátil Dipl.um., soubor Slavíček Praha dirigovala Lenka Šmídová Dipl.um.

V úterý 18.června 2013 se konal v sále Českobratrské církve evangelické, Koruní 60, Praha 2,  Koncert Uměleckého studia Vršovice na závěr školního roku 2012/13. Jako host večera účinkoval Miroslav Fiedler Dis - kytara.  

Ve středu 19.června 2013  se konala v Uměleckém studiu Vršovice závěrečná výstava dětských obrázků a keramiky. Součástí výstavy bylo divadelní představení dětí z Herecké přípravky, pohádka z knihy Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce:"Jak si pejsek roztrhl kaťata",ve které účinkovali: Pejsek-Jakub Slavíček,Kočička-Klára Neshybová,Slepice-Josefína Odrášková,Zajíc/švadlena-Anna Slavíčková.Čestným a váženým hostem divadelního představení byla paní Marie Drahokoupilová, přední česká herečka.

Ve středu 19.prosince 2012 se konal v Husově sboru, Moskevská 34,Praha 10,Vánoční koncert Uměleckého studia Vršovice spojený s výstavou dětských prací z Malířského a keramického atelieru. Jako host večera účinkovala BcA.Dagmar Doubková - varhany, která zahrála Toccatu z Gotické suity Leona Boelmanna.

Ve čtvrtek 20.prosince 2012 se v Husově sboru konala Vánoční besídka pro důchodce z Prahy 10, na besídce účinkovali: Barbora Hušková, Damian Heczko, Jakub Janov, Anežka Lípová a Julie Silná.Českými a moravskými koledami potěšily děti přítomné babičky a dědečky.Hostem koncertu byla sopranistka Kristýna Štolbová , která zazpívala Ave Maria od J.S.Bacha-Ch.Gounoda a árii Lauretty z opery Gianni Schicchi.Na klavír doprovázela BcA.Dagmar Doubková.                                                         

V sobotu 1.prosince 2012 se na zámku Ctěnice u Prahy se konala vernisáž Výstavy akademické malířky Šárky Váchové, tvůrce večerníčku "Chaloupka na Vršku". Na vernisáži účinkovaly děti z 1. a 2.ročniku Přípravné hudební výchovy a sólisté dětského pěveckého souboru Slavíček Praha - Barbora Hušková, Damian Heczko a Jakub Janov, pod vedením sbormistryně Lenky Šmídové Dipl.um. Na varhany doprovázela BcA.Dagmar Doubková.                          

Zámek Ctěnice všechny hosty u stánků na nádvoří uvítal vůní domácího pečiva, svařeného vína a pečené šunky...Početní přítomní hosté ocenili upřímným potleskem výkony našich malých i větších zpěváčků. Paní ak.mal.Šárka Váchová osobně poděkovala dětem a vyjádřila své příjemné překvapení nad volbou repertoiru, který velice vhodně doplnil atmosféru vystavených chaloupek, světniček, postaviček provozujících lidová řemesla, Tří králů aj. Paní kastelánka pak pozvala děti do výtvarné dílny, kde si mohly malovat do předloh vytvořených ak.mal.Šárkou Váchovou postavy Mikuláše, Anděla, Čerta a loutek z večerníčku. Rodiče s dětmi navštívili také dílny lidových a uměleckých řemesel v podzemí zámku. Všichni účastníci se shodli na tom, že první krásné prosincové sobotní odpoledne zahájilo příjemnou atmosférou adventní čas...

        

Školní rok 2021/22:

KVĚTEN 2022:

Vážení rodiče v současné době rozesíláme informační emaily o změnách v naší škole od září 2022

Zápisy žáků na nový školní rok probíhají 10.-31.5.2022

Podrobnější informace Vám poskytneme na tel.č.                                 608 653 613

Závěrečný koncert školního roku 2021/22 se koná dne 16.června 2022 v 18h v sále ČCE, Korunní 60, Praha 2

Umělecké studio Vršovice

Ul.28.Pluku 458/7,
Praha 10-Vršovice

Telefon:
  608 653 613

Email:
umeleckestudio@email.cz
TOPlist